קידום אתרים אורגני

קידום אתרים הוא תחום שמתמקד בהגדלת החשיפה של גולשים פוטנציאליים והגדלת תנועת הגולשים (טראפיק) לאתרים. הוא מתחלק לשני סוגים עיקריים: קידום אתרים אורגני וקידום אתרים ממומן. קידום אתרים אורגני כולל בתוכו שימוש בכלים שונים לצורך שיפור דירוג האתר במנועי החיפוש, כך שיוצג בין התוצאות הראשונות לאחר חיפוש של גולשים. כיוון שמנוע החיפוש הפופולרי ביותר הוא גוגל, לרוב מתמקדים בשיטות שונות לייעול האתר בהתאם לפרמטרים של גוגל. קידום אתרים אורגני הוא לפיכך שיפור האתר ברבדים שונים, הן מבחינה טכנית והן מבחינת קישורים ואיכות התוכן, כך שיהיה רלוונטי ויוצג למעלה בתוצאות החיפוש של מילות מפתח מסוימות.  

מתי כדאי לבחור קידום אתרים אורגני? 

איך יודעים אם עדיף לנו קידום ממומן, קידום אורגני או שילוב של השניים? קידום ממומן הוא למעשה תשלום על מודעות בגוגל או ברשתות חברתיות והוא עדיף לעסקים שזקוקים לשיווק חד פעמי או קמפיין זמני. קידום אורגני לעומת זאת, היא טקטיקה ארוכת-טווח. כשאתם משפרים את מיקומו של האתר בגוגל, זה יגדיל את החשיפה של גולשים לאתר לאורך זמן ממושך הרבה יותר מקמפיין ממומן שמוגבל בזמן. כל עוד תיעשה עבודה מקצועית של קידום האתר בגוגל, תוכלו להיות בטוחים שהאתר יעלה גבוה בתוצאות של מנוע החיפוש לאורך זמן ולכן מדובר בהשקעה שהיא משתלמת במיוחד לטווח הארוך. 

איך קידום אתרים אורגני מתבצע? 

קידום אתרים אורגני דורש ידע מקצועי וניסיון בתחום זה, שכן מדובר בתהליך מורכב בעל מספר שלבים, שרק לאחר שמשלימים את כולם ניתן להגיע לתוצאות טובות. ישנם שלושה שלבים עיקריים בתהליך קידום אורגני: שיפור מבנה האתר, שיפור הגלישה באתר ושיפור התוכן. מנוע החיפוש של גוגל יעדיף אתרים שלא רק עובדים בצורה חלקה מבחינה טכנית, אלא גם מציעים תוכן איכותי, חדש ורלוונטי. שיפור מבנה האתר כולל הכנסת קישורים מתאימים, חלוקת האתר לקטגוריות נכונות ועוד. חווית גלישה מתייחסת לאיכות הגלישה, כגון מהירותה ותאמתה למובייל. השלב השלישי כולל בתוכו לא מעט עבודה סביב איכות התוכן של האתר, שצריך להיות בעל ערך עבור הגולשים, שיתחדש בתדירות גבוהה ויספק מידע רלוונטי. השקעה אמיתית בכל שלב בתהליך תוכל לקדם את האתר שלכם במנוע החיפוש של גוגל.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.